Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Za nami polska prapremiera "Areny"

1 czerwca 2023, w Dniu Dziecka, zaprezentowaliśmy polską prapremierę „Areny” Dave’a Deveau, którą społecznie wyreżyserowała Ewa Pilawska. To już 13. spektakl w ramach „Dziecka w sytuacji” - cyklu, dzięki któremu rozmawiamy z młodymi ludźmi o ich problemach.
 
Po spektaklu Ewa Pilawska nawiązała do metafory łodzi, która pojawia się w sztuce („jeśli nie jesteśmy w łodzi razem, łódź zaczyna tonąć”). Podziękowała Zespołowi realizatorów, dzięki którym wspólnie dopłynęliśmy do celu i mogliśmy pokazać Wam dzisiaj prapremierę. Przypomniała, jak ważne dla budowania wymarzonego świata są empatia, miłość, otwartość na różnorodność; podkreśliła, jak niebezpieczna jest każda forma przemocy i potrzeba ciągłego oceniania innych i stygmatyzowania ludzi tylko dlatego, że nie są tacy jak my. Dlaczego wolność i prawo do indywidualności traktujemy wybiórczo?
 
Po spektaklu spotkaliśmy się na warsztatach prowadzonych przez Andrzeja Jakubasa i Olę Dulas, podczas których rozmawialiśmy o temacie spektaklu - tożsamości i transpłciowości (główną bohaterką/bohaterem spektaklu jest Fiona/Fin, kilkuletnia dziewczynka, która czuje się chłopcem). Dziękujemy za dyskusję, Waszą otwartość, wrażliwość i odwagę!
 
Po warsztatach przygotowaliśmy słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy, że byliście z nami! Na kolejne prezentacje „Areny” zapraszamy w piątek, sobotę, niedzielę i poniedziałek.
 

 
13. spektakl w cyklu "Dziecko w sytuacji"
 
Dave Deveau "Arena"
(tytuł oryginalny: „Ladies and Gentlemen, Boys and Girls”)
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Jarosław Staniek
Projekcje: Mateusz Kokot
Twórca autorskich warsztatów: Andrzej Jakubas
Obsada: Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Michał Lacheta
Ze specjalnym udziałem Aleksandry Bogulewskiej
 
W spektaklu wykorzystano fragment utworu Nino Roty „La Strada”
 
Licencja na korzystanie z utworu została udzielona przez Marquis Literary www.MQlit.ca, a na utwory muzyczne przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
 
Fotoreportaż: Katarzyna Woźnica
Fotosy spektaklu: Maciej Zakrzewski
 
 

BIP