Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Za nami polska prapremiera "Replay"

W sobotę 13 maja 2023 zaprezentowaliśmy polską prapremierę francuskiej komedii Flavii Coste „Replay” w reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich. Dziękujemy, że pomimo tak wielu wydarzeń w ten weekend zdecydowaliście się spędzić ten wieczór z nami. Dziękujemy autorce, która specjalnie na polską prapremierę przyleciała do Polski i wyjeżdża stąd, jak mówiła, zachwycona spektaklem, Teatrem i Łodzią.
 
Akcja komedii „Replay” rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym podczas nietypowej sesji. Pacjent decyduje się zakończyć leczenie, a psychiatra próbuje namówić go, by spróbował jeszcze raz… Przyglądamy się „grze", w której role są dość płynne. Kto tak naprawdę bardziej potrzebuje pomocy - pacjent czy terapeuta?
 
„Replay” to pierwszy spektakl zrealizowany w ramach współpracy pomiędzy łódzkim Teatrem Powszechnym i Akademią Teatralną w Warszawie. Założeniem projektu dyrektor Ewy Pilawskiej jest, aby zainspirować młodych twórców (studentów ostatniego roku reżyserii) do poszukiwań w obrębie komedii, dając im możliwość realizacji spektaklu na profesjonalnej scenie.
Na kolejne przedstawienia „Replay” zapraszamy dzisiaj, we wtorek, środę i czwartek, a potem w czerwcu. Do zobaczenia!
 
Flavia Coste
„Replay"
("La roue tourne”)
Przekład: Witek Stefaniak
Reżyseria: Magdalena Małecka-Wippich
Scenografia i kostiumy: Anna Adamek
Muzyka: Albert Stensen
Multimedia: Jagoda Chalcińska
Ruch sceniczny: Milena Czarnik
Obsada: Filip Jacak, Jakub Kotyński
Ze specjalnym udziałem Anny Seniuk, Małgorzaty Goździk, Moniki Kępki i Pauliny Nadel
 
Fot. Katarzyna Woźnica

BIP