Długie kolejki po bilety na "Pomoc domową" za 350 groszy

Kolejka ustawiała się od samego rana, a kilkaset biletów na "Pomoc domową" w cenie 350 groszy rozeszło się w niewiele ponad godzinę. Dzisiaj (18 maja 2019) po raz piąty świętujemy Dzień Teatru Publicznego, w ramach którego w całej Polsce teatru grają spektakle w symbolicznych cenach biletów. Dziękujemy Instytutowi Kawy i Coffee Runnerowi, którzy serwowali specjalnie dla Was w tym wyjątkowym dniu bezpłatną kawę. Dziękujemy Wam, że byliście z nami - widzimy się dzisiaj wieczorem na spektaklu!

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony jest po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Zdjęcia: Justyna Tomczak


BIP