Energia Kultury 2018 - "Hannah Arendt: Ucieczka" w finałowej siódemce. Głosujcie!

Rozpoczął się plebiscyt Energia Kultury 2018 - głosowanie na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne 2018 roku. Wśród siedmiu wybranych przez jury jest festiwalowa prapremiera -"Hannah Arendt: Ucieczka" w reżyserii Grzegorza Laszuka (koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny/Warszawa). 

Głosować na spektakl możecie tutaj: http://tvtoya.pl/energia_kultury 

"Nasze jury podobnie jak Aneta Kyzioł w "Polityce" doceniło też spektakl „Hannah Arendt - ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka, który można było oglądać w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. To, że w teatrze specjalizującym się w komedii w ogóle powstał spektakl, którego bohaterami są Hannah Arendt, Karl Jaspers, Walter Benjamin i Martin Heidegger, dowodzi ogromnej niezależności Ewy Pilawskiej i prowadzonej przez nią sceny" - czytamy w uzasadnieniu jury.

W tym roku finałową siódemkę - wspólnie z szefami TV TOYA, łódzkiej "Gazety Wyborczej" i Klubu Wytwórnia - wybrało jury w składzie: prof. dr hab. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor Akademii Sztuk Pięknych, prof. dr hab. Mariusz Grzegorzek, rektor Szkoły Filmowej, prof. dr hab. Cezary Sanecki, rektor Akademii Muzycznej oraz prof. Jerzy Jarniewicz, anglista, poeta i tłumacz związany z Uniwersytetem Łódzkim.


BIP