Prapremiera "lovebooka" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego

W niedzielę 25 marca na Małej Scenie odbyła się prapremiera spektaklu „lovebook” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. To druga nasza prapremiera, którą zaprezentowaliśmy w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Dziękujemy Wam, że byliście z nami! 

"lovebook" to opowieść o miłości, o walce o miłość i o próbie odzyskania własnego szczęścia. Czym jest miłość? Czy miłość może doprowadzić nas do choroby psychicznej? A czy może nam pomóc z tej choroby wyjść? Spektakl, dla którego punktem wyjścia jest powieść Matthew Quicka „Poradnik pozytywnego myślenia” oraz jej filmowa adaptacja, każe nam zastanowić się, gdzie przebiega granica pomiędzy miłością a naszym o niej wyobrażeniem. Czy potrafimy naprawdę kochać? Kto nam w tym przeszkadza? Może my sami?

Po prapremierze z twórcami rozmawiał Łukasz Drewniak. Michał Siegoczyński mówił o metodach pracy nad swoimi spektaklami. Jak zaznaczył, prawie nigdy nie korzysta z gotowych tekstów dramatów czy sztuk teatralnych. Silną inspirację stanowi dla niego cała sfera popkultury, książki oraz filmy. Podobnie było z „lovebookiem” – reżyser jest jednocześnie autorem scenariusza. Sztuka napisana jest charakterystycznym językiem, którego specyficznego rytmu trzeba było się nauczyć. Nie było to łatwe, musieliśmy poświęcić na to dużo czasu – zaznaczyli między innymi aktorzy.

„lovebook”

Reżyseria, scenariusz: Michał Siegoczyński
Konsultacja dramaturgiczna: Magdalena Kupryjanowicz
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Muzyka: Kamil Pater
Choreografia: Alisa Makarenko
Reżyseria świateł i video: Michał Głaszczka
Operator kamery: Giovanni Cimarosti
Obsada: Karolina Łukaszewicz, Zuzanna Zielińska, Filip Jacak, Jakub Kotyński, ze specjalnym udziałem Karoliny Krawczyńskiej

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska


BIP