"Szalone nożyczki" na 595. Urodziny Łodzi w Manufakturze. Bilety możecie odbierać 18 i 19 lipca

28 lipca 2018 o 15:00 i 18:00 w ramach 595. Urodzin Łodzi na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze dwukrotnie zaprezentujemy "Szalone nożyczki".

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jeśli chcecie jednak Państwo mieć zagwarantowane miejsca siedzące na widowni, zapraszamy po odbiór bezpłatnych zaproszeń. Będziemy je rozdawać (do wyczerpania puli) 18 lipca 2018 o godzinie 18:00 oraz 19 lipca 2018 o godzinie 18:00. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa zaproszenia, które gwarantują dwa miejsca siedzące. Zaproszenia będziemy rozdawać przy wejściu głównym do galerii handlowej w Manufakturze - przy punkcie Info.

Spektakl „Szalone nożyczki” to jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. To właśnie na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi z inicjatywy dyrektor Ewy Pilawskiej odbyła się polska prapremiera spektaklu. Było to w 1999 roku. Od tego czasu spektakl nieprzerwanie prezentowany jest na Dużej Scenie naszego Teatru. Zagraliśmy go już ponad 1100 razy. Interaktywna formuła komedii powoduje, że jego fabuła nigdy nie jest do końca taka sama, dlatego też wielu widzów ogląda spektakl wielokrotnie. Rekordzista obejrzał go 16 razy. Po prapremierze w Łodzi spektakl zyskał ogromną popularność, wiele teatrów - bazując na sukcesie spektaklu w Łodzi - włączyło go do swojego repertuaru. Prezentacja jednego z najbardziej lubianych przez łodzian spektaklu z pewnością będzie ważnym wydarzeniem artystycznym w ramach święta Łodzi i jego mieszkańców.

„Szalone nożyczki"
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Katarzyna Jarnuszkiewicz/Krzysztof Kelm
Grają: Barbara Lauks, Beata Ziejka, Jakub Kotyński/Jakub Firewicz, Andrzej Jakubas, Piotr Lauks, Artur Majewski
 
Partnerzy prezentacji spektaklu w ramach 595. Urodzin Łodzi:
 
 
 

BIP