OSTATNI ŚWIADKOWIE

Reżyseria, scenariusz, scenografia, ruch sceniczny – Arkadiusz Wójcik
Światła – Łukasz Broniewski
Muzyka – Bartek Adamiak
Obsada: 
seniorzy z grupy „Jesteśmy” 
ze specjalnym udziałem Marty Jarczewskiej, Wojciecha Marcinkowskiego, Arkadiusza Wójcika oraz podopiecznych Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR w Łodzi - Naznaczeni

Są wspomnienia, których nie da się zatrzeć. Zostają w człowieku jak nieruchome głazy.

Haruki Murakami

"Ostatni świadkowie" to spektakl o przeszłej i dzisiejszej Europie, w której przeplatają się indywidualne historie z wielkimi wydarzeniami. To historie głęboko ukryte i bardzo intymne, których nie da się wymazać z pamięci. To historia ludzi, których pamięć o wydarzeniach  II Wojny Światowej jest wciąż żywa.

Pracując nad spektaklem zastanawialiśmy się, czy można aktualne wydarzenia porównać z tym, co działo się w czasie II Wojny Światowej. Porównaliśmy  nasze polskie doświadczenia, wspomnienia  z przeszłości z tym, co przeżywają teraz ludzie w różnych zakątkach świata. Dyskryminacja, rasizm, prześladowania , ksenofobia to zjawiska  powszechnie obecne. W spektaklu próbujemy odpowiedzieć na pytanie, Czy rzeczywiście niczego nie nauczyła nas historia? Nie wyciągnęliśmy z niej żadnych wniosków? - mówi Arkadiusz Wójcik aktor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Ostatni świadkowie są próbą wskrzeszenia pamięci o traumatycznych wydarzeniach wojennych i przywołania duchów przeszłości. Skrawki wspomnień, niepełne informacje, emocje, które towarzyszyły przeszłym wydarzeniom, w nieoczekiwany sposób stają się niepokojącym opisem dzisiejszej sytuacji na świecie.

Bilety

1 złoty

Kiedy gramy


BIP