Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Wykapany zięć

Autor: Krzysztof Kędziora
Reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia i animacja: Damian Styrna
Kostiumy: Bożena Ślaga-Śmierzyńska
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Multimedia/animacje: Eliasz Styrna
Obsada: Marta Jarczewska/Karolina Krawczyńska, Ewa Sonnenburg, Barbara Szcześniak, Beata Ziejka, Jakub Kotyński,Piotr Lauks, Artur Majewski, Jan Wojciech Poradowski
Prapremiera: 21 września 2019

 

Sztuka nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie na napisanie współczesnej polskiej komedii "Komediopisanie" w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Pierwsze spotkanie rodziców z narzeczonym córki to moment, któremu zawsze towarzyszą duże emocje. Są one jednak jeszcze większe, jeśli celebrację tego ważnego wieczoru zakłóci splot nieoczekiwanych zdarzeń, zawodowe problemy oraz wizyta niepożądanych gości. Jak zakończy się ten wieczór? Czego o sobie nawzajem dowiedzą się bohaterowie? I jak w obliczu zaskakujących wydarzeń odnajdzie się przyszły zięć?

„Wykapany zięć” Krzysztofa Kędziory to współczesna polska komedia, mówiąca o tym, że miłość jest w życiu najważniejsza. Nawet jeśli na co dzień się nad tym nie zastanawiamy lub nie zdajemy sobie z tego sprawy, to każdy z nas jej potrzebuje. Niezależnie, ile mamy lat i jakie doświadczenia. Czy ulegamy młodzieńczym porywom serca, gnając na oślep za jej chemią, czy z perspektywy czasu, dojrzale zaczynamy pojmować ją głębiej, rozumieć i dojrzewać do myśli, że jest czymś więcej niż tylko dającym nam poczucie euforii szaleństwem hormonów.

 


Licencja na korzystanie z utworu została udzielona przez Agencję Dramatu i Teatru ADiT, a na utwory muzyczne przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Bilety

Normalny: 70 złotych, ulgowy: 60 złotych

Spektakle poranne: 50 złotych, ulgowy: 40 złotych

Czas trwania

1 godzina 30 minut (bez przerwy)

Kiedy gramy


BIP