Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

"Życie pełne barw" - słuchowisko

Fragmenty książki Annette Libeskind Berkovits „Życie pełne barw. Jak Nachman Libeskind przeżył nazistów, gułagi i komunistów" przeczytają Monika Kępka i Andrzej Jakubas
Słuchowisko społecznie wyreżyserowała Ewa Pilawska

Wspólnie z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszamy na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda pt. „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będziecie mogli usłyszeć obszerne fragmenty książki o niezwykłym człowieku. 
 
Nachman Libeskind to łodzianin urodzony w tradycyjnej żydowskiej rodzinie - zapalony społecznik, wieczny optymista, malarz i gawędziarz. Autorka biografii, jego córka - Annette Libeskind Berkovits, opisuje barwne życie ojca od dzieciństwa i lat wczesnej młodości spędzonych w robotniczej Łodzi, poprzez doświadczenia wojenne sowieckich gułagów i niełatwy powrót do powojennej komunistycznej Polski, po wyjazd do Izraela i życie emigranta w Stanach Zjednoczonych. Autorka w malowniczy sposób opisuje podróż przez życie swojego ojca. Zapewniamy Was że odkryjecie wiele nowych, niezwykłych historii związanych z Łodzią i nie tylko.
 
Słuchowisko zostało przygotowane dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego ze środków Funduszu Promocji Kultury oraz dofinansowania ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Książka „Życie pełne barw. Jak Nachman Libeskind przeżył nazistów, gułagi i komunistów" wkrótce w sprzedaży!
 
Więcej informacji na: www.centrumdialogu.com.

Bilety

Premiera odbędzie się na kanale YouTube Teatru Powszechnego w Łodzi

Czas trwania

1 godzina

Kiedy gramy


BIP