Aktualności


Od 17 do 21 kwietnia kasa Teatru nieczynna2014-04-15

Od 17 do 21 kwietnia kasa Teatru Powszechnego w Łodzi będzie nieczynna.

 więcej »


Pożegnanie Mariana Glinkowskiego2014-04-14

Dziś na cmentarzu na Dołach odbył się pogrzeb Mariana Glinkowskiego – reżysera, animatora kultury, wieloletniego dyrektora Łódzkich Spotkań Teatralnych.

 więcej »


Kilka obrazów z XX Festiwalu2014-04-11

4 kwietnia zakończyła się XX edycja trwającego niemal trzy tygodnie Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Łódź w tym czasie była znowu teatralną stolicą Polski. Widzowie obejrzeli osiem spektakli (w tym trzy przygotowane specjalnie na Festiwal prapremiery, jedną światową Teatru DAKH z Kijowa), dwie wystawy oraz wzięli udział w panelach dyskusyjnych. Tematem tegorocznego Festiwalu byli "Mistrzowie". 

 więcej »


Rozpoczęły się próby "Prawdy"2014-04-10

W Teatrze Powszechny w Łodzi rozpoczęły się próby do premiery „Prawdy” Floriana Zellera w reżyserii Marcina Sławińskiego.

 więcej »


Nadkomplet publiczności na 37. premierze Teatru dla niewidomych i słabo widzących2014-04-09

9 kwietnia na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi zaprezentowaliśmy 37. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących - sztukę "Mój tata chce latać jak ptak" Davida Almonda w reżyserii Ewy Pilawskiej.

 więcej »


Prapremiera spektaklu "Czad" przesunięta na czerwiec2014-04-08

W związku z wypadkiem, któremu uległa Aleksandra Listwan, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin prapremiery spektaklu "Czad" na 28 czerwca oraz odwołać wszystkie kwietniowe i majowe pokazy spektaklu.

 więcej »


Warszawskie Spotkania w Powszechnym2014-04-06

Dziś przy nadkomplecie publiczności na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi widzowie Warszawskich Spotkań Teatralnych obejrzeli po raz drugi "Podróż zimową" Mai Kleczewskiej.

 więcej »


Znamy zwycięzców Plebiscytu Publiczności XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych!2014-04-05

Publiczność wybrała najlepszy spektakl, najlepszego aktora oraz najlepszą aktorkę.

 więcej »


Dwa festiwale w Powszechnym2014-04-05

Wczoraj zakończył się XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, a rozpoczęły się Warszawskie Spotkania Teatralne, w ramach krórych na Małej Scenie Teatru Powszechnego wystawiona zostanie "Podróż zimowa" Mai Kleczewskiej.

 więcej »


"Konstelacje" - spektakl i spotkanie z aktorami2014-04-05

4 kwietnia na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi przy nadkomplecie publiczności obejrzeliśmy ostatni spektakl XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - „Konstelacje” z Teatru Polonia w reżyserii Adama Sajnuka.

 więcej »